Klasa Ia gospodarzem szkoły w styczniu - Dzień Babci i Dzień Dziadka

„Babuniu, Dziaduniu, w dniu Waszego święta

życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta”

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 stycznia każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

W Polsce Dzień Babci obchodzony jest od 1964 roku, natomiast Dzień Dziadka jest młodszym świętem. Po raz pierwszy pomysł utworzenia Dnia Babci pojawił się w 1964 roku w tygodniku „Kobieta i Życie”. Z kolei Dzień Dziadka prawdopodobnie przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych w latach osiemdziesiątych XX wieku i stopniowo stawał się coraz popularniejszy.

Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest na całym świecie, choć w różnych terminach.

Niestety z powodu pandemii w szkole nie mogła się odbyć coroczna  uroczystość na cześć babć i dziadków. Mimo tego uczniowie klas I-III naszej szkoły razem z wychowawczyniami pamiętali o swoich babciach i dziadkach. Ze wzruszeniem i zaangażowaniem przygotowali upominki dla nich oraz uczyli się wierszyków i piosenek. Wraz z upominkami popłynęły życzenia. Życzymy wszystkim babciom i dziadkom stu lat albo i więcej w zdrowiu, miłości, rodziną otoczeni bez cienia pandemii.

W życiu każdego dziecka babcia i dziadek to jedne z najważniejszych osób, dlatego uczniowie bardzo się starali, aby wykonane przez nich prace były wyjątkowe. Powstały cudowne prace, które można podziwiać w galerii poniżej.

Wych. Halina Kasprzyszyn