Klasa I a gospodarzem szkoły w styczniu- dzień na cześć najbardziej znanego misia na świecie

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, obchodzony jest 18 stycznia na pamiątkę urodzin jego twórcy Alana Alexandra Milne’a. Z chwilą, gdy w 1926r. ukazała się drukiem książka „Kubuś Puchatek”, a potem „Chatka Puchatka”, rozpoczęła się międzynarodowa kariera pisarza oraz słynnego misia.

Mieszka w Stumilowym Lesie, chociaż jest trochę niezdarny i jak sam mówi o sobie, jest misiem o małym rozumku, to kochają go miliony dzieci na całym świecie.

Z tej okazji  w naszej szkole przez cały dzień podczas zajęć i zabaw towarzyszył nam ten uroczy, żółty miś oraz jego przyjaciele: Prosiaczek, Kłapouchy, Kangurzyca, a nawet Sowa. Dzień spędzony z misiem i jego przyjaciółmi przyniósł nam wiele radości, a jego hasłem przewodnim był cytat z książki o naszym misiowym przyjacielu:

„- Jaki dziś dzień?- zapytał Puchatek.

- Dziś- odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek:

- To mój ulubiony dzień.”

W ramach tego radosnego dla dzieci dnia, najmłodsi z klas I-III w tym dniu pojawili się w szkole w żółto- czerwonych ubraniach, aby jak najbardziej upodobnić się do swojego przyjaciela misia. W swoich klasach oglądali filmy z bohaterami powieści Alana Alexandra Milne’a w roli głównej. Wychowawcy  czytali uczniom fragmenty książki o przygodach misia  i jego przyjaciół. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały także kolorowe prace plastyczne, malowały portrety Kubusia Puchatka, rozwiązywały zagadki i zadania matematyczne także związane z sympatycznym misiem  .

Dzień upłynął nam na radosnym spotkaniu  i zabawie z mieszkańcami Stumilowego Lasu.

Wych. Halina Kasprzyszyn