Mikołajki 2021

6 grudnia z niecierpliwością oczekiwaliśmy na odwiedziny św. Mikołaja. Niestety, ze względów pandemicznych, nie mógł przybyć osobiście, ale przekazał paczki naszym wychowawcom. Wcześniej zostawił listę grzecznych dzieci, na której, ku naszemu zaskoczeniu, znaleźli się wszyscy uczniowie naszej szkoły.

We współczesnej tradycji europejskiej św. Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, ich opiekun i dobrodziej, który co roku obdarowuje najmłodszych wspaniałymi prezentami. Wszystkie grzeczne dzieci w tym dniu dostają mnóstwo słodyczy i zabawek, a te, które źle się sprawowały, mogą liczyć jedynie na rózgi, co ma ich przestrzec przed dalszym niewłaściwym zachowaniem.

wych.W.Bagińska

Ho Ho Ho! Mikołajki już za nami, jednak świąteczny klimat nadal nas nie opuścił. Pozwólcie zatem, że przekażemy wam odrobinę naszych wspomnień z tamtego dnia…

Nic tak nie rozwesela, jak myśl, że w nocy odwiedzi nas święty wraz ze swoją ekipą elfów. To jeden z najlepszych dni w roku (zaraz po świętach Bożego Narodzenia)! Jednak w tym roku nie mógł tak swobodnie odwiedzać naszych szkół, jak w poprzednich latach. Dlatego postanowił sięgnąć po pomoc naszych wychowawców. Prezenty dla uczniów klas 4-8 zostały dostarczone z prędkością światła. Myślę, że nawet sam Mikołaj nie pogardziłby tak świetnymi paczkami jakie dostali! Prezenty spotkały się tylko z pozytywnym odzewem, co bardzo nas ucieszyło. Naprawdę! Uczniom bardzo się spodobały!

(Na dole znajdziecie zdjęcia upamiętniające ten dzień)

ucz.M.Mazurek