PROEKOLOGICZNI… - klasa 3B Gospodarzem Szkoły w październiku

Każdy uczeń klasy 3B zdaje sobie sprawę jak ważne jest dbanie o przyrodę. Wiemy, że Ziemia potrzebuje pomocy każdego człowieka, aby móc nam nadal dawać zdrowie i życie. Dlatego też ustaliliśmy, że w październiku ( jako Gospodarz Szkoły) zwrócimy szczególną uwagę naszym kolegom i koleżankom na ekologię.

Współcześnie jednym z największych zagrożeń dla Ziemi jest wycinka lasów. Postanowiliśmy więc, że bohaterem i motywem przewodnim naszych prac (podejmowanych w październiku) będą DRZEWA.

Oczywiście, jako dobry gospodarz,  włączyliśmy do naszych działań koleżanki i kolegów z kl. 1A,1B, 2A, 2B i 3A.

*Już 1X sadziliśmy wspólnie drzewa w ramach Ogólnopolskiej Akcji „sadziMY”.

*Następnie zorganizowaliśmy szkolne obchody Dnia Drzewa. Z tej okazji zaprosiliśmy w piątek 8X wszystkie klasy do obejrzenia przedstawienia „DRZEWO TWOIM PRZYJACIELEM”. Podczas spektaklu opowiedzieliśmy o roli lasu w życiu ludzi i zwierząt. Przygotowaliśmy kolorowe stroje i ciekawe rekwizyty, które urozmaiciły nasz występ.

*Po przedstawieniu, pod naszym kierownictwem, odbyło się wspólne malowanie jesiennego drzewa – obecnie jest to element dekoracji korytarza szkolnego.

*Urządziliśmy też 2 wystawy związane z tematem przewodnim:

-„Te rzeczy powstały z drewna”

-„Ciekawe książki o lesie”

*Ozdobiliśmy gazetkę szkolną kolorowymi pracami plastycznymi, które ukazują drzewa obsypane jesiennymi liśćmi.

Zaobserwowaliśmy, że wystawki i gazetki bardzo zainteresowały naszych kolegów oraz odwiedzających szkołę, z okazji Pasowania na Ucznia, rodziców. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom Ziemia będzie zdrowsza.