Apel szkolny

W dniu 24.05.2019r. uczniowie z grupy Słoneczny Team przeprowadzili apel dla uczniów klas V-VIII. Zaprezentowali swoje dotychczasowe działania, związane z ich udziałem w konkursie BOŚ „Postaw na Słońce”.  W pierwszym etapie zajęli IV miejsce i z werwą realizują drugi etap. W tym etapie głównym zadaniem jest rozpropagowanie informacji dotyczących odnawialnych źródeł energii wśród uczniów i mieszkańców gminy Łambinowice. Przed apelem uczestnicy konkursu przeprowadzili wśród uczniów klas VI-VIII ankietę dotyczącą OZE. Wyniki były niezadawalające, dlatego uświadomili oni uczniów co to jest prosument, co znaczy skrót OZE, co to jest panel fotowoltaiczny.  Grupa Słoneczny Team ma nadzieję, że była to ciekawa lekcja, którą uczniowie zapamiętają na długo i wykorzystają to w swoim dorosłym życiu. OZE to energia przyszłości.