Bezpieczne Ferie 2020

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, w dniach 03.02.2020r. oraz 06.02.2017, odbyły się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów kl. I- III, IV – VI i VII- VIII  z  dzielnicowym mł.asp. Krzysztofem Nickowskim na temat "Bezpieczeństwa podczas ferii zimowych".

Spotkanie zorganizowano  w ramach realizacji szkolnego programu wychowawczo – profilaktycznego. Policjant przypomniał o różnych zagrożeniach czyhających na uczniów w trakcie ferii zimowych. Funkcjonariusz udzielił wskazówek jak bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu i jak zachowywać się na spacerach , wycieczkach rowerowych, a w wypadku zmiany pogody, podczas zabaw na śniegu i lodzie :)

Policjant rozmawiał także o bezpieczeństwie w Internecie oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Omówił też zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w miejscu zamieszkania i kontaktu z osobą obcą. Tematy bezpieczeństwa dzieci poruszane są w szkole często, ale wierzymy, że dzięki obecności Policjanta, wiadomości lepiej zapadną dzieciom w pamięć.

Wszystkim uczniom życzymy wesołych i bezpiecznych  ferii zimowych.