" Mały" też potrafi...

Świetlica w budynku numer 1 , to miejsce oblegane przez uczniów najmłodszych w naszej szkole. Już od wczesnych godzin porannych spotykają się tu, by spędzić czas oczekiwania na zajęcia szkolne. A co w tedy robią? Odpowiedz jest prosta, najczęściej to, co każdy z nich lubi.

Gama propozycji jest szeroka. Słuchają głośno czytanych bajek, budują fantastyczne konstrukcje z nowych, kolorowych klocków różnego typu, grają w gry dydaktyczne, doskonalą zdolności plastyczne malując, rysując czy wycinając. Zdobywają również nowe umiejętności takie jak na przykład szycie igłą i nićmi. Uczniowie nauczyli się już przyszywać dwa kawałki tkaniny ze sobą, będą jeszcze uczyć się przyszywania guziczków. Czas wolny uczniów wypełniają nie tylko gry i zabawy, ale rówież zdobywanie wiedzy na przyklad  z dziedziny zdrowego stylu życia i odżywiania. Największą jednak popularnością cieszą się zabawy ruchowe przy muzyce i gimnastyka poranna, o której opowiemy w kolejnym artykule.