"Tory kolejowe to nie plac zabaw!" - spotkanie z funkcjonariuszem SOK

20.11.2019 r. odbyło się spotkanie uczniów  klas I- III z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei z Nysy - st. przod. Markiem Sikorą, który przeprowadzili z uczniami pogankę na temat bezpieczeństwa na torach kolejowych.

Przez naszą miejscowość przebiegają tory, kolejowe i bardzo ważnym elementem  profilaktyki poruszania się po drogach jest uświadomienie uczniom, że tory kolejowe to nie plac zabaw i w związku z powyższym należy zachować szczególną ostrożność.

Funkcjonariusz, poprzez pokaz multimedialny zaprezentował dzieciom zdjęcia z niebezpiecznych wypadków kolejowych i uświadomił do czego może doprowadzić niewłaściwa zabawa. Przypomniane zostały zasady czego nie należy robić znajdując się w pobliżu torów kolejowych i nadjeżdżającego pociągu.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji  i  zadawali pytania prowadzącemu. Po zakończonym spotkaniu pedagog szkolny rozdała uczniom prezenty otrzymane w ramach realizacji programu. Serdecznie dziękujemy.