” Przygody Świnki w Krainie Niemusiów, czyli Świat do góry nogami”

18 listopada 2019r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w  spektaklu teatralnym pt.” Przygody Świnki w Krainie Niemusiów, czyli Świat do góry nogami” przygotowanym i zaprezentowanym przez teatRegeneracja.

Spektakl opowiadał historię małej Świnki Paulinki, która sprzeciwiała się wszelkim nakazom i obowiązkom, była nieposłuszna i sprawiała trudności wychowawcze. Pewnego dnia zupełnie przypadkowo trafiła do Krainy Niemusiów, gdzie nowo poznany kolega Nieliczysław poprowadził ją przez kolejne zakamarki świata bez zasad i obowiązków. Świnka dowiedziała się m.in. o najpiękniejszych a zarazem najbrudniejszych górach w całej krainie, o tym,  jak należy właściwie śmiecić, a także czym grozi zbyt długie leniuchowanie. Była to opowieść teatralna pełna efektów świetlnych i dźwiękowych. Spektakl pokazał dzieciom czym grozi brak kultury, higieny, przestrzegania norm i zasad w codziennym życiu. Zachęcił też do dokonywania właściwych wyborów i przyjmowania właściwej postawy  oraz do refleksji na temat postępowania własnego i innych. Uczniowie oglądając poczynania głównej bohaterki przekonali się, że warto przestrzegać zasad higieny osobistej, myśleć o innych ludziach, dzielić się z nimi i im pomagać. Spektakl posiadał barwną scenografię, autorską oprawę muzyczną oraz kolorowe kostiumy.