Śniadanie w świetlicy

Za oknem jesień, a na termometrach coraz niższe temperatury. To pora, kiedy w naszej świetlicy wznawiamy akcję pt.: " Śniadanie w świetlicy". Każdy uczeń powinien zjeść w domu pierwsze śniadanie, ale nie zawsze jest na to czas, lub o wczesnej porze nie zawsze jest na nie apetyt. Jednak, gdy je się w towarzystwie kolegów i koleżanek, to zwykłe płatki z mlekiem nabierają tajemniczej mocy.

Akcja cieszy się ogromną popularnością . Dziennie bierze w niej udział  około 80 uczniów. Na tym polegał nasz cel, aby w uczniach wyrabiać nawyk jedzenia pierwszego śniadania. To bardzo ważny posiłek, zwłaszcza dla uczniów w wieku szkolnym. Dzięki niemu młody organizm ma moc do pracy i zabawy. A po za tym, atmosfera wspólnego posiłku jest niepowtarzalna. Można spotkać się z kolegami, pogadać i przy tym zjeść płatki z ciepłym mlekiem. Tegoroczna edycja rozpoczęła się od 18 listopada . Czas jej trwania, to okres zimowy, gdyż wtedy najbardziej potrzebujemy dodatkowej energii. Zapewniają ją właśnie te bezpłatne posiłki, z których korzystać może każdy uczeń. Płatki i mleko zakupują pracownicy szkoły z funduszy zbiórki społecznej pod hasłem: Świąteczny Dar Serca".