Warsztaty Szkolnego Koła Wolontariatu

„Jak dobrze wstać skoro świt…”

Wtorkowy poranek 19.11.2019r. przywitał uczniów klas IV-VI rozpoczynających swoje lekcje inaczej niż zazwyczaj. Tym razem tylko plecaki pozostały w klasach, a uczniowie w pogrupowanych zespołach kolejno schodzili do świetlicy na warsztaty „Jak działać, żeby współdziałać?”.

Warsztaty były zorganizowane w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu, a prowadziła je kierowniczka ds. wolontariatu Opolskiego Hospicjum „Betania” pani Barbara Chyłka, wieloletni pedagog i pasjonatka nauczania oraz pomagania innym. Obydwie pasje znalazły odzwierciedlenie w warsztatach.  Aktywizującymi metodami prowadząca przybliżyła dzieciom główne założenia i cele wolontariatu, sylwetkę potencjalnego wolontariusza oraz zmotywowała uczniów do odkrycia własnych pomysłów na pomaganie innym w środowisku lokalnym. Dzieci miały okazję obejrzenia strony internetowej „Betanii”, dowiedziały się o ostatnich projektach organizowanych w hospicjum w ramach wolontariatu oraz poznały ciekawe historie z życia podopiecznych fundacji. Udział uczniów w warsztatach ugruntował przekonanie, że w dzieciach drzemią wielkie pokłady wrażliwości, które wystarczy tylko obudzić, a chęć działania i pomagania innym wytryśnie z nich jak fontanna prawdziwych dobrych uczynków. Na warsztatach rozpoczęliśmy współpracę z Opolskim Hospicjum i zamierzamy ją systematycznie kontynuować. Szkolne Koło Wolontariatu pragnie podziękować raz jeszcze pani Basi za zaangażowanie i wielkie serce okazane naszym uczniom. Zrobimy wszystko, by pomysły dzieci przerodziły się w konkretne czyny – „cegiełki dobra”.