Pomagamy bezdomnym zwierzakom

W listopadzie  w naszej szkole z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowano zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt.

Przeprowadzeniem całej akcji zajęła się grupa nowoprzyjętych wolontariuszy z klasy 6b pod opieką wychowawcy Edyty Figiel i opiekuna Koła Pani Agnieszki Galli. Akcja spotkała się z ogromnym odzewem. Okazało się, że w naszej szkole nikomu nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt.Zarówno uczniowie klas młodszych jak i ich starsi koledzy i koleżanki z klas 4-8 spisali się na medal –  razem zebraliśmy ogromne ilości karmy dla psów  oraz koce, mając nadzieję, że chociaż w ten sposób możemy pomóc  pokrzywdzonym przez los zwierzętom.
Ilość zebranej karmy w tym roku pobiła wszelkie nasze rekordy!. Przyniesione rzeczy zostały posegregowane, zapakowane i 18 listopada przewiezione do schroniska.
Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję.Pokazaliśmy razem, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk.