„MATEMATYKA PO SZKOLE FIKA”

12 czerwca 2018 roku w naszej szkole zagościła królowa nauk. W ramach projektu „Odkrywcy Sekretów Nauki” odbyła się nietypowa lekcja matematyki  pod hasłem: ” MATEMATYKA PO SZKOLE FIKA”.

Od początku czerwca uczniowie przygotowywali się do tego dnia.

W klasach czwartych, piątych i szóstych odbyły się eliminacje do konkursów, uczniowie przygotowywali plakaty, wiersze piosenki oraz matematyczne stroje. W poniedziałkowy wieczór tuż przed imprezą w niejednym domu pięknie pachniało świeżo upieczone „ matematyczne ciasto”.

We wtorek rano wszyscy uczniowie klas IV- VI spotkali się na sali gimnastycznej, która w tym dniu zamieniła się w nietypową pracownię matematyczną.

Już przy wejściu uczniowie otrzymali karty do głosowania i wybierali najlepszy plakat – reklamę matematyki.  Zaraz potem na scenę przy dźwiękach muzyki weszły modelki i modele prezentujący modę matematyczną. „Walcowe” kapelusze, prostopadłościenne spódnice, mnóstwo cyferek na strojach dominowało w czasie pokazu.

Po zakończeniu pokazu, do walki o tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA, ruszyły klasy czwarte.  Przed nimi karta z działaniami i tylko jedna minuta na rozwiązanie. Zapadła cisza, uczniowie wzięli długopisy w dłoń i oto udało się najlepszym wykonać prawidłowo 30 przykładów. Gratulacje dla Kamili!

Klasy piąte tak ostro walczyły o tytuł MISTRZA UŁAMKÓW, że każdy uczestnik znalazł się na podium. Emila i Gosia wygrały. Brawo!

Klasy szóste rozgrzały długopisy, ruszyły na start. Szóstaki nie miały problemu z obliczeniami procentowymi, a MISTRZYNIĄ OBLICZEŃ PROCENTOWYCH została Martyna. Szacun!

Mistrzowskie konkurencje przeplatane były zabawami, rebusami, zagadkami, które publiczność sama rozwiązywała.

Naszą imprezę niewątpliwie uświetnił występ miejscowych poetów – Macieja i Miłosza ( imiona iście literackie). Przedstawili oni wiersze o tematyce matematycznej.

Matematyczne konkurencje, piosenki, wiersze, zawody  kulinarne wywoływały wśród widzów podziw, zachwyt, niejednokrotnie też uśmiech, ale konkurs na ….wypieki matematyczne pobił wszystkie rekordy popularności!!!

Każdy uczeń , który brał udział w imprezie otrzymał nagrodę. Stało się to możliwe dzięki naszym sponsorom :Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Łambinowicach i Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z siedzibą w Opolu.

Organizatorki Dnia Matematyki  pani Edyta Figiel i Beata Urzędowska serdecznie dziękują wszystkim uczniom za udział we wspólnej zabawie oraz  niezawodnym  rodzicom, którzy włączyli się w przygotowania do imprezy.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim zwycięzcom !!!