„Ratujemy i uczymy Ratować” WOŚP

Już od wielu lat w naszej szkole prowadzone są zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pani Beata Środa i Pani Katarzyna Bagińska, dzięki udziałowi w warsztatach prowadzonych w ramach Ogólnopolskiego programu Edukacyjnego „Ratujemy i uczymy Ratować” WOŚP mogą szkolić dzieci wykorzystując profesjonalne modele do nauki resuscytacji.

W roku szkolnym 2017/2018 objętych szkoleniem zostało 100 uczniów klas I-III , którzy:

1. Znają telefony alarmowe i potrafią wezwać pomoc w razie potrzeby.
  2. Potrafią zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas udzielania pierwszej pomocy.
  3. Wiedzą jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.
  4. Potrafią wykonać resuscytację, którą przećwiczyły na specjalnych specjalistycznych fantomach.

Zajęcia te cieszą się niezmiennie bardzo dużą popularnością wśród uczniów, którzy chętnie w nich uczestniczą. Rodzice również bardzo przychylnie się o tej inicjatywie wypowiadają.