Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „You can sing”.

11 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Łambinowicach odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „You can sing”. Konkurs objęty był  patronatem Wójta Gminy Łambinowice. Uczniowie zaprezentowali się w dwóch kategoriach: soliści i zespoły.   Uczestników oceniało jury złożone z pani Anety Marut, pana Marka Kryjoma i pana Dawida Bałabucha. Podkreślali oni wysoki poziom występów, zarówno jeżeli chodzi o stronę muzyczną jak i językową.

W kategorii soliści zwyciężyli:

I miejsce – Martyna Myśliwiec PSP w Łambinowicach

II miejsce – Zofia Figiel PSP w Łambinowicach

III miejsce – Wiktoria Burzec SP Niemodlin

Wyróżnienia otrzymali: Julia Szczepanowska (Łambinowice), Julia Garbalińska (Łambinowice), Roksana Prochot (Nysa), Jakub Duda (Bielice) i Maja Wąsowicz (Korfantów).

Kategoria zespoły:

I miejsce – Zespół Wokalno-Instrumentalny SP Nysa

II miejsce – „Happy Girls” SP Niemodlin

III miejsce – duet „M & M” SP Łambinowice

Wyróżnienie: Duet z SP Jasienica Dolna

Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, które ufundowali sponsorzy: „ Celpa” S.A. Łambinowicka Fabryka Maszyn, Wójt Gminy Łambinowice, Szkoła Języków Obcych „Victoria” z Niemodlina, Rada Rodziców przy PSP w Łambinowicach, Nadleśnictwo Tułowice i Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wydrowicach. Nagrody wręczali członkowie jury oraz dyrektor szkoły pan Jarosław Figiel.

Na zakończenie konkursu panowie Marek Kryjom i Dawid Bałabuch brawurowo wykonali utwór „Stand by me” B.B. Kinga wzbudzając niemały aplauz zgromadzonej publiczności.

Koordynatorem konkursu była pani Joanna Łoik, którą wspierały panie Małgorzata Mazurska,Małgorzata Cieślińska, Anna Mazurek, Monika Płóciennik-Łapka  i  pan Robert Hałub. Konkurs prowadzili uczniowie klas siódmych Zuzanna Płóciennik-Łapka i Aleksy Landas.

Dyrektor PSP w Łambinowicach pan Jarosław Figiel, organizatorzy konkursu oraz uczniowie dziękują wszystkim uczestnikom za udział, sponsorom za wsparcie finansowe i zapraszają za rok.