AKCJA CHARYTATYWNA „KOTYLION WDZIĘCZNOŚCI”

Rok szkolny 2017/2018 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rokiem dla niepodległej”, w związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wprawdzie 100 lat wolności będziemy obchodzić za rok, ale już w tym roku szkolnym rozpoczęliśmy nasze przygotowania do tego wielkiego jubileuszu. Uczniowie SP w Łambinowicach uczestniczą w dwóch projektach patriotycznych „Rok dla niepodległej”
i V edycji konkursu „Szkoła młodych patriotów”. Realizację naszych przedsięwzięć objął honorowym patronatem Wójt Gminy Łambinowice.

Znalezione obrazy dla zapytania kotylion 11 listopada

W tym szczególnym dniu Święta Odzyskania Niepodległości nasze myśli kierujemy w stronę tych, dzięki którym żyjemy w niepodległym państwie, uczestnikom powstań narodowych, żołnierzom I i II wojny światowej, powstańcom warszawskim i opozycjonistom z czasów PRL-u. Chcieliśmy, aby nasza wdzięczność przybrała realne kształty, dlatego zorganizowaliśmy akcję charytatywną „Kotylion wdzięczności”. W dniach od 09.11 do 11.11.2017 wolontariusze z naszej szkoły zbierali do puszek pieniądze. Akcję przeprowadziliśmy wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Łambinowicach i mieszkańców naszej gminy, którzy uczestniczyli w spektaklu „Wolność kocham i rozumiem”, który prezentowaliśmy 11 listopada 2017 r. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży wykonanych przez nas kotylionów„nasz dar serca” zostaną przekazane żyjącym powstańcom warszawskim. Udało nam się zebrać 800 zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.