GÓRA GROSZA W NASZEJ SZKOLE

Jak co roku dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w ogólnopolskiej zbiórce monet w ramach akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Cel Góry Grosza pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Nasi uczniowie wiedzą, że każda drobna moneta może pomóc, dlatego zbierają drobne monety przez cały rok, aby pod koniec grudnia dołączyć do ogólnopolskiej zbiórki.

W ramach akcji organizujemy w naszej szkole konkurs międzyklasowy na „Najcięższą puszkę kwestarską”.  W tym roku na podium znalazły się:

I miejsce – klasa 1 „a” ( 16 kg)

II miejsce – klasa 3 „b” (14 kg)

III miejsce -  klasa 2 „c” ( 7 kg)

Wszystkie monety  zebrane  w szkole ważyły   prawie 48 kg. Wysłane zostały w 8 dużych paczkach do Towarzystwa Nasz Dom.

Po przeliczeniu monet wrzuconych do wszystkich puszek okazało się, żezebraliśmy aż 442 zł  i 850 centów. Pieniądze te pomogą dzieciom z domów dziecka spełnić ich marzenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w akcji.