Lekkoatletyka bez dopingu - „ Mały Olimpijczyk”

W dniu 17.06.2016r   na obiekcie sportowym „ Moje Boisko Orlik2012” została zorganizowana i przeprowadzona cykliczna impreza profilaktyczna „Mały Olimpijczyk” w ramach ogólnopolskiej kampanii „ Zachowaj Trzeźwy Umysł”,  pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu i Turystyki.

W imieniu Gminy Łambinowice w imprezie honorowy patronat objął  Wójt Gminy Tomasz Karpiński oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
W imprezie  udział 5 Publicznych Szkół Podstawowych z terenu Gminy Łambinowice ( każda drużyna składa się z 24 uczniów od 1 klasy do 6 klasy po 2 osoby w kategorii chłopców i dziewcząt, w sumie 120 uczniów plus opiekunowie oraz uczniowie i nauczyciele Publicznego Gimnazjum do obsługi biura i prowadzenia zawodów).
Zawodnicy oprócz rywalizacji sportowej mieli za zadanie przygotować plakaty, bilbordy propagujące zdrowy styl życia, zakazujące spożywania alkoholu, zażywania różnego rodzaju używek oraz palenia papierosów.
W przerwach rozdane zostały  napoje i lody dla uczestników zmagań sportowych.
Organizatorami imprezy byli Publiczna Szkoła Podstawowa w Łambinowicach, GOKSiR w Łambinowicach oraz Koordynator sportu Andrzej Gandziała.
Poszczególne konkurencje prowadził Dariusz Walichowski.
Nagrody w formie sprzętu sportowego otrzymali uczniowie każdej ze szkół która wystawiła reprezentację do zawodów sportowych oraz uczniowie przygotowali plakaty.

Przygotowała: Samanta Gandziała