SUKCES SAMANTY W VIII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PIEŚNI I POEZJI JANA PAWŁA II

6. maja br. odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach przesłuchania w ramach wojewódzkiego konkursu „SYĆKA SE WOM ZYCOM”, poświęconego osobie wielkiego Polaka – Karola Wojtyły.

W godzinach od 9.00 do 12.00 jury wysłuchało 70. uczestników w dwóch kategoriach, poezja śpiewana i recytacja, oraz w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. To była nie lada uczta duchowa! Recytowano przepiękne i mądre teksty, śpiewano i wiersze św. Jana Pawła II i teksty o polskim Papieżu.

Wśród 25. uczniów i uczennic szkół podstawowych z województwa opolskiego,
m. in. z Głubczyc, Nysy, Kietrza, Łubnian, Pietrowic, Dobrej, Strzeleczek…, znalazła się też uczennica z naszej szkoły – Samanta Gandziała z klasy VI a. Dziewczynka przygotowywała się pod okiem p. Violetty Junki – nauczycielki języka polskiego. Samanta w trakcie swojej pięciominutowej prezentacji pokazała nie tylko dawno już odkryte umiejętności recytatorskie, ale także talent aktorski i umiejętności wokalne. Jej recytacja, która trochę przypominała teatr jednego aktora, została bardzo wysoko oceniona. Samanta zajęła II miejsce
w Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Poezji Jana Pawła II. GRATULUJEMY!!!

Uroczysta gala finałowa odbyła się dzień później, 7. maja, w Zespole Szkół
w Pietrowicach, gdzie wszyscy laureaci zostali uhonorowani dyplomami i ciekawymi nagrodami książkowymi oraz jeszcze raz zaprezentowali się przed zaproszonymi gośćmi, m. in. opolskim kuratorem p. Michałem Siekiem czy przed przedstawicielami władz kościelnych. Dziewczynka pojechała do Pietrowic ze swoimi najbliższymi, z rodzicami i siostrą, którzy też Samancie gorąco kibicowali.

Po raz pierwszy ktoś z naszej szkoły wziął udział w tym konkursie i od razu taki sukces! Samanta przetarła szlaki, ale przede wszystkim dostrzeżono i doceniono kolejny raz talent uczennicy. Samantko, życzymy Ci wielu dalszych sukcesów i nagród! Pięknie się rozwijaj!

Kochani! Za rok na pewno powtórzymy wyjazd na ten konkurs… Kto będzie reprezentował naszą szkołę? Wszystko przed Wami!