WIWAT KONSTYTUCJA!

29 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji majowych świąt.

Uczniowie klas piątych i trzeciej ,,B” przygotowali przedstawienie pod tytułem ,,Wiwat Konstytucja!’’,a Samanta Gandziała pięknie wyrecytowała wiersz ,,Fruma”. Występ przypominał nam o ważnych dla Polaków dniach maja:

1 maja- Święto Pracy

1 maja- Rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

2 maja- Święto Flagi

3 maja- Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

8 maja- Rocznica zakończenia II wojny światowej

Ola i Zosia razem z uczniami z klasy 5a pokazali nam ,co wiedzą Polacy o naszych ważnych majowych datach. Prezenterki zaśpiewały piękną patriotyczną piosenkę „Flaga”, a Igor zagrał ,,Odę do radości”.Przenieśliśmy się również do przeszłości, gdzie Kornelia i Kacper opowiedzieli nam ,co działo się w szlacheckiej Polsce w 1791r. i jak doszło do uchwalenia konstytucji. Pod koniec sceny, nasi młodsi koledzy i koleżanki zatańczyli taniec  ,,Zasiali górale’’. Przedstawienie zakończyło wspólne wykonanie wesołej patriotycznej piosenki ,,Jesteśmy Polakami”.

Mamy nadzieję, że nasz występ wszystkim się podobałi przyczynił się  do wzrostu naszej narodowej świadomości oraz poczucia patriotyzmu.

Kornelia Jędrzejów

Zuzanna Płóciennik-Łapka