XIV Powiatowy Konkurs Poezji Dziecięcej dla klas I-III

W środę 16. marca 2016r. o godz. 10.00 w Bibliotece Publicznej w Prusinowicach odbył się XIV Powiatowy Konkurs Poezji Dziecięcej dla uczniów  kl. 0 – III.

Współorganizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe Nysa i Urząd Gminy Pakosławice, natomiast organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna Prusinowice .
 Naszą szkołę reprezentowały cztery dziewczynki: Emilia Cichy i Nikola Zalewska z kl. I (opiekun p. Iwona Maduzia), Łucja Rokosz z kl. II (opiekun Beata Środa) i Julia Kizyma z kl. III (opiekun Katarzyna Bagińska).
W konkursie  wzięło udział 65 dzieci /laureaci eliminacji szkolnych /, którzy recytowali utwory Aleksandra Fredry. Konkurencja była duża, członkowie komisji konkursowej przyznali, że poziom prezentacji był bardzo wysoki i niezwykle wyrównany.
Nasze uczennice wspaniale deklamowały wiersze. Udało im się przełamać tremę przed występem na dużej scenie, przed liczną publicznością i profesjonalnym jury. Dziewczynki oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymały piękne książki z wierszami Aleksandra Fredry.

Gratulujemy im wspaniałego występu.