Zaszczytne wyróżnienie

W dniu 28 września 2015 r. w siedzibie Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu odbyła się wojewódzka konferencja poświęcona profilaktyce zdrowia i żywienia dzieci i młodzieży połączona z inauguracją kolejnej edycji Programu Przeciwdziałania Wadom Postawy Ciała u Dzieci
i Młodzieży w Województwie Opolskim.

W pierwszej części konferencji p. Halina Bilik – Opolski Kurator Oświaty, wraz z członkami Komisji Certyfikacyjnej wręczyła szkołom, których działania zwróciły szczególną uwagę Komisji, Certyfikat Szkoła-Lider Programu Przeciwdziałania Wadom Postawy Ciała u Dzieci
i Młodzieży w Województwie Opolskim w roku 2014/2015 i zainaugurowała kolejną edycję Programu.
Następnie zgromadzeni wysłuchali wykładów dotyczących zdrowego żywienia oraz profilaktyki zdrowotnej:

• dr Karina Słonka (Politechnika Opolska) - „Rosnę zdrowo”. Profilaktyczne aspekty edukacji
    we współczesnej szkole,
  • dr inż. Marta Misiarz (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie) - Projekt edukacyjno-badawczy „Żyj zdrowo, jedz kolorowo",
  • Maria Jeznach (Kierownik Oddziału Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu) – „Żywienie dzieci
    i młodzieży w jednostkach systemu oświaty w świetle obowiązujących przepisów”,
  • Agnieszka Zagola (dyrektor Opolskiego Oddziału Agencji Rynku Rolnego) – „Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej w świetle programów realizowanych przez Agencję Rynku Rolnego”.

Od 2009 roku realizujemy w szkole Program Przeciwdziałania Wadom Postawy Ciała u Dzieci
i Młodzieży w Województwie Opolskim podejmując szereg działań zaplanowanych w Szkolnej Strategii Przeciwdziałania Wadom Postawy.

Dzięki wytrwałej i systematycznej pracy zostaliśmy wyróżnieni Listem Gratulacyjnym
za konsekwencję w realizacji zadań wynikających z Programu Przeciwdziałania Wadom Postawy Ciała u Dzieci i Młodzieży w Województwie Opolskim.

List gratulacyjny z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty i Komisji Certyfikacyjnej odebrali: dyrektor szkoły p. Jarosław Figiel, szkolny koordynator programu p. Ewa Szczepanowska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiegom Anna Piwowarczyk i Kornelia Jędrzejów.

W dalszym ciągu będziemy kontynuować realizację programu, którego celem jest zmniejszenie liczby dzieci i młodzieży z zaburzeniami w postawie ciała, ograniczanie i likwidowanie czynników ryzyka, które mają wpływ na powstawanie zaburzeń w postawie ciała dzieci i młodzieży oraz zwiększenie aktywności ruchowej uczniów.