Rozpoczynamy rok szkolny z dziennikiem elektronicznym

Witamy Państwa w roku szkolnym 2015/2016.

Od tego roku szkolnego wdrażamy w szkole dziennik lekcyjny w formie elektronicznej.

Dziennik ten umożliwia na bieżąco przez Internet śledzić postępy w nauce Państwa dzieci, a także komunikować się z wychowawcami i nauczycielami. Dostęp do dziennika elektronicznego jest dla Państwa bezpłatny a także dostosowany do urządzeń mobilnych np. smartfonów. Dane gromadzone w dzienniku są w pełni zabezpieczone przed dostępem osób trzecich oraz utratą.

Czym jest UONET?

System Uczniowie Optivum NET+ (UONET+) to więcej niż e-dziennik. To system usprawniający pracę całej szkoły oraz ułatwiający komunikację pomiędzy szkołą, a rodzicami.

System umożliwia rodzicom stały kontakt ze szkołą. Pozwala na bieżące śledzenie postępów dziecka w nauce, prowadzenie korespondencji z nauczycielami. Ponadto oferuje zarówno uczniom, jak i ich rodzicom dostęp do aktualnych informacji dotyczących ocen.

Korzystanie z dziennika UONET+

UWAGA RODZICE!!! Jak uzyskać dostęp do dzienniczka elektronicznego UONET+ swojego dziecka?

Rodzice/uczniowie którzy chcą korzystać z dziennika elektronicznego na platformie UONET+ Publicznej Szkoły Podstawowej w Łambinowicach powinni:

1. Podać swój adres e-mail wychowawcy klasy. 2. Pomyślnie przejść procedurę pierwszego logowania.

Instrukcja pierwszego logowania krok po kroku.

Aby uruchomić dziennik bardzo proszę o kliknięcie ikonę poniżej, lub identyczny baner na stronie głównej naszej strony internetowej.

Następnie należy wykonać poniższą instrukcję.

1.Wchodzimy na stronę https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminalambinowice/?logout=true lub klikamy baner na stronie internetowej szkoły. Następnie klikamy „Zaloguj się” w okienku logowania wpisujemy swój adres e-mail (ten który podaliśmy wychowawcy klasy), pole hasło pozostawiamy puste.

2. Następnie klikamy link "Przywracanie dostępu" znajdujący się pod polem hasło.

3. Postępujemy zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

4. Po pomyślnym przejściu procedury ustalania hasła ponownie wchodzimy na stronę https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminalambinowice/?logout=true i logujemy się.

5. Jeżeli wszystko wykonaliście Państwo prawidłowo wyświetlona zostanie strona „Witryna dla rodziców/ucznia”.

6. Dziennik nie otwiera się w przeglądarce Internet Explorer 9, dlatego proszę używać nowszą wersję przeglądarki lub Mozillę Firefox, lub Chrome - Google

Ewentualne problemy proszę zgłaszać na adres:splambinowice@nesostrada.pl

UWAGA!

Bardzo proszę w treści listu podawać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz pesel - informacje te są potrzebne do prawidłowej identyfikacji dziecka w bazie danych.