OGÓLNOSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ

Od miesiąca października bieżącego roku szkolnego trwały przygotowania do pięknej recytacji wierszy, wybranych przez uczniów (pod kierunkiem nauczycieli). Ogólnie do w/w konkursu przygotowywało się 25 uczniów z klas 1-7. Każdy uczestnik po starannym wyborze wiersza patriotycznego przystąpił do pracy nad tekstem. Nauczyciele zwracali uwagę na dykcję, zgodność rodzaju podmiotu lirycznego z osobą recytującą, ekspresję w przedstawieniu treści wiersza. W każdym miesiącu uczniowie spotykali się z nauczycielami prowadzącymi, ćwiczyli pamięciowe opanowanie tekstów, recytowali przed lustrem, zgodnie ze sztuką oratorską.

W Ogólnoszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej , który odbył się 12.03.2018 wzięło udział 25 osób. Uczniowie zaprezentowali utwory wielu wybitnych poetów. Recytatorzy doskonale poradzili sobie z trudnymi tekstami  i ich interpretacją. Komisja konkursowa miała ogromne problemy z wyłonieniem laureatów. Po burzliwych obradach jury wyłoniło najlepszych z najlepszych.

W kategorii kl. 1-3:

I miejsce- Nikola Zalewska – kl.3c ( „Bagnet na broń”- Władysław Broniewski)

II miejsce- Karolina Jankowska –kl.1b (,, Ojczyzna’’ Włodzimierz Domaradzki)

III miejsce- Emilia Jarosz – kl.3a  "Niełatwe słowa wielkiej wagi", Katarzyna Małek)

Wyróżnienie:

Beata Janowska –kl.3b ( "To moje")

W kategorii kl.4-7