Konkurs wiedzy patriotyczno - historycznej rozstrzygnięty.

Uczniowie do konkursu z wiedzy patriotycznej i historycznej państwa polskiego zostali wytypowani na podstawie wypowiedzi ustnych oraz osiągnięć i wyników uzyskanych z przedmiotów humanistycznych. Do finału młodzież przygotowywała się pod opieką nauczycieli historii i języka polskiego – Ilony Karpińskiej i Agnieszki Synowiec.

Finał konkursu odbył się 11 stycznia 2018 roku. Wzięło w nim udział 29 uczniów
z klas piątych, szóstych i siódmych. Test zawierał 15 zadań różnego rodzaju (pytania zamknięte, otwarte z wykorzystaniem źródeł historycznych pisanych i ikonograficznych). Maksymalna ilość punktów możliwych do uzyskania wynosiła 43.

Uczestnicy musieli wykazać się znajomością najważniejszych wydarzeń z historii Polski, znać i  rozpoznać sławnych Polaków oraz miejsca związane z dziejami naszego państwa.

Komisja w składzie:

1. Ilona Karpińska
  2. Agnieszka Synowiec
  3. Monika Płóciennik-Łapka

Oceniła pracę i wytypowała zwycięzców:

1. Jakub Strugała kl. VII b – 1 miejsce – 41 punktów/43
  2. Zuzanna Płóciennik – Łapka kl. VII b  - 2 miejsce - 39,5 punktów/43
  3. Michał Bagiński kl. VII b – 3 miejsce – 38 punktów /43
  4. Weronika Beer kl. VII a - 3 miejsce – 38 punktów /43
  5. Oliwia Drewniak VII a - - 3 miejsce – 38 punktów /43

Nagrody zostaną wręczone podczas  uroczystego podsumowania wszystkich zadań konkursowych.