Świateczny Dar Serca 2017/2018

17 grudnia 2017r. przeprowadziliśmy po raz kolejny wielki „Świąteczny Dar Serca”, którego celem była pomoc najbardziej potrzebującym. Akcja prowadzona była we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas w Łambinowicach.

Znalezione obrazy dla zapytania świateczne serce

Szkolne przedsięwzięcie prowadzone było poprzez następujące działania:

1. Kiermasz świąteczny

17.12.2017r. odbył się w Sali „Pandora” szkolny kiermasz świąteczny, podczas którego każda klasa prezentowała własnoręcznie lub wspólnie z rodziną wykonane bombki, stroiki, kartki, a nawet piernikowe choinki i domki oraz wypieki.  Kiermasz poprzedzony został akcja promocyjną polegająca na oplakatowani szkoły oraz miejscowych sklepów. Do akcji informacyjnej przyłączył się także Ksiądz Proboszcz Adam Ciosmak, ogłaszając ją wśród wiernych podczas mszy niedzielnych. Każda klasa przygotowała stworzyła własne stanowisko, na którym prezentowano wspaniale przygotowane ozdoby i stroiki świąteczne. Uczniowie  przygotowali się fantastycznie i z wielkim zaangażowaniem we współpracy z bliskimi oraz z wychowawcami.

Na nasz charytatywny kiermasz Nadleśnictwo w Tułowicach oraz Państwo Aneta i Daniel Czarneccy przekazali żywe drzewka choinkowe, które rozeszły się jak świeże bułeczki.

Samorząd Uczniowski przygotował kawiarenkę, w której podczas kiermaszu można było degustować kawę, herbatę oraz przygotowane przez rodziców wypieki.

Nasz kiermasz odwiedziło mnóstwo gości, panowała radosna atmosfera, ozdoby znikały ze stanowisk w mgnieniu oka a całość umilały występy wokalne naszych uczniów.

Z datków pozyskanych zarówno podczas kiermaszu jak i pomocy Caritasu udało się przygotować  50 paczek świątecznych o wartości 50 zł.

2. Podziel się zakupami

W ramach tej akcji w sklepach Lewiatan, Wimar, Colo i w sklepie wielobranżowym Marii Flis do 18.12.2017r. trwała zbiórka żywności pod hasłem „Świąteczny Dar Serca – podziel się zakupami”. Z ogromnej ilości artykułów przekazanych przez klientów sklepów oraz przez Towarzystwo św. Brata Alberta w Bielicach udało się przygotować 11 paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących rodzin oraz  5 paczek żywnościowych dla starszych, samotnych osób z Łambinowic.

W pomoc w przygotowani paczek zaangażowały się członkinie Parafialnego Caritasu.

3. „Słodka paczka dla Domu Dziecka”

6 grudnia podczas wizyty świętego Mikołaja członkowie Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunem po raz kolejny włączyli się do akcji „Czerwonokrzyska Gwiazdka” zorganizowanej przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

To ogólnopolska akcja społeczna, której celem była pomoc dzieciom z Domów Dziecka. Ogromna paczka słodyczy zebranych przez naszych uczniów została przekazana do Domu Dziecka w Paczkowie.

Podczas akcji „Świąteczny Dar Serca”  udało się zebrać ogromną, rekordową jak dotychczas kwotę 5870 zł, która zostanie przeznaczona na pomoc uczniom i ich rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

Za Wielki Dar Serca, okazaną pomoc i wsparcie w naszych akcjach serdecznie dziękujemy:

uczniom, wychowawcom klas i nauczycielom, pracownikom obsługi,  rodzicom uczniów i wszystkim ofiarodawcom, właścicielom sklepów: Bort Wimar, Lewiatan, Sklep Wielobranżowy Maria FLIS, Colo Market,  Ks. Proboszczowi Adamowi Ciosmak i Parafialnemu Zespołowi Caritas, Towarzystwu Pomocy im. Św. Brata Alberta w Bielicach, Nadleśnictwu w Tułowicach oraz Państwu Anecie i Danielowi Czarneckim z Sidziny.

Dziękujemy za obecność i udział w kiermaszu oraz włączenie się do naszej akcji „Świąteczny Dar Serca”.