Bezpieczna droga do szkoły

2.11.2017 r. odwiedził naszą szkołę Policjant Dzielnicowy  st. sierż. Grzegorz Gorski, który przypomniał uczniom klas I- V zasady bezpieczeństwa poruszania się po drogach w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjant przypomniał zasady bezpieczeństwa oraz odpowiadał na pytania uczniów. Uczniowie z klas I – III otrzymali opaski odblaskowe.

Drogi Uczniu - Pamiętaj!

1. Idź do szkoły drogą bezpieczną, często uczęszczaną. Nie przechodź "na skróty" przez miejsca ustronne.
  2. Przechodź przez jezdnię w miejscach oznaczonych.
  3. Przy przejściu oznaczonym sygnalizacją świetlną przechodź zawsze przy zielonym świetle.
  4.  Nie baw się w pobliżu jezdni, nie graj tam w piłkę.
  5. Nie wybiegaj nagle na jezdnię.
  6.  Nie wolno jeździć na rowerze po jezdni, gdy nie masz do tego uprawnień. Taka jazda dozwolona jest  np. w parku.
  7. Przeprowadzaj rower przez pasy.
  8. Informuj zawsze rodziców lub opiekunów-gdzie wychodzisz i kiedy wrócisz.
  9. Bądź nieufny wobec osób nieznanych, nie przyjmuj od nikogo żadnych prezentów, nie wsiadaj do pojazdów z osobami, których nie znasz.
  10. Bądź bezpieczny, noś odblaski!- z odblaskiem bezpieczniej!
  11. Nie jedź obok kolegi i nie czepiaj się innych pojazdów.
  12. Jeśli dojeżdżasz autobusem do szkoły NIGDY nie wychodź na jezdnię zza pojazdu.
  13. W samochodzie zawsze zapinaj pasy!
  14. Po zmroku nigdy nie wracaj sam, w grupie bezpieczniej.