Pies- przyjaciel człowieka.

W ostatnich dniach roku szkolnego, zawitali do naszej szkoły niezwykli goście. Odwiedziły nas wolontariuszki fundacji "Fioletowy Pies". Wizyta była wyjątkowo interesująca, gdyż pani Joanna Pasoń i jej córka Wioletta przyprowadziły ze sobą psa-swojego podopiecznego.

Czworonożny, futrzany przyjaciel był nieco onieśmielony ilością dzieci i ich zainteresowaniem. A to był właśnie cel wizyty pań wolontariuszek, wywołanie zaciekawienia i zastanowienia się nad losem zwierząt.

Wielu ludzi bierze zwierzęta do domu nie zastanawiając się nad konsekwencjami takiej decyzji. Zwierzę wymaga opieki, troski i poświęcania mu czasu. Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić mu pełnej opieki musimy dobrze zastanowić się, czy takie zwierzę może z nami zamieszkać. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym, część ludzi pozbywa się swoich czworonożnych przyjaciół i trudno jest im znaleść dach nad głową. Fundacja "Fioletowy Pies" zajmuje sie opieką nad bezdomnymi zwierzętami i szuka wszystkich chętnych i wrażliwych osób do pomocy w tym szczytnym działaniu. Pani Joanna opowiedziała nam nie tylko o funkcjonowaniu fundacji, ale również uwrażliwiła uczniów na los zwierząt porzuconych i zapoznała z zasadami bezpieczeństwa w kontaktach z nimi.