"Kuchenni Czarodzieje" czyli jak współpracujemy z Fundacją " Dobra Sieć"

W dniu 19 czerwca 2017r. Świetlica szkolna we współpracy z Fundacją Dobra Sieć zrealizowała projekt promujący zdrowy styl życia oraz prawidłowe nawyki żywieniowe pod hasłem: " Kuchenni Czarodzieje". W projekcie wzięli udział uczniowie klasy IIa, podopieczni świetlicy szkolnej oraz wolontariusze fundacji i nauczyciele naszej szkoły

.

Projekt rozpoczęły warsztaty kulinarne. Uczniowie zebrani w świetlicy poprzez prezentację multimedialną poznali cel i harmonogram zajęć oraz wskazówki do działań praktycznych. Należało wykonać przekąskę smaczną, zdrową i prostą na tyle, aby móc ją samodzielnie powtórzyć w domu. Uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup zadaniowych. Każda z nich pod kierunkiem nauczyciela lub wolontariusza wykonywała inną przekąskę. A w menu znalazły się : wiosenne kanapki, kolorowe koreczki, mus jabłkowo-marchwiowy, owocowe szaszłyki i tortilla a la ślimaczki. Uczniowie doskonale radzili sobie w roli kucharzy. W mgnieniu oka na stołach pojawiły się talerze pełne wykwintnych potraw, smacznych i zachęcająco podanych.

Najleprzą częścią projektu była ich degustacja. A po niej ruch na świeżym powietrzu, gdzie rozegrany został mecz piłki nożnej      " Malinki" na "Cytrynki", drużynowy bieg z przeszodami oraz turniej skakankowy. Wszyscy doskonale się bawili, zwłaszcza, że super dopisała nam pogoda. Uczniowie na długo zapamietają, ze zdrowie to aktywność fizyczna i dobre , zdrowe jedzenie, które nawet sami potrafią przygotować.

Dzięki realizacji tego projektu i współpracy Firmą " Nutricia" oraz Fundacją Dobra Sieć świetlica szkolna zakupiła sprzęt sportowo-rekreacyjny dla wszystkich uczniów na kwotę 1000złotych.