Maj i jego niezwykli goście

28.04.2017 r. (piątek) w naszej szkole, odbyło się przedstawienie z okazji majowych świąt.

„Pierwsze skrzypce” zagrała łąka pełna kwiatów, wraz z Panią Wiosną. Widzowie mieli okazję usłyszeć fragmenty Koncertu Jankiela z Pana Tadeusza. Uczennicę, przygotowującą się do lekcji historii i języka polskiego, odwiedził Maj. Wytłumaczył jej wiele ważnych kwestii dotyczących naszej przeszłości, teraźniejszości, a pomogli mu w tym Praca, Konstytucja, Flaga oraz Gwiazda symbolu Unii Europejskiej – która razem z gwiazdkami z flagi Unii Europejskiej zatańczyły taniec ze wstęgami. Zofia Figiel zaśpiewała piękną piosenkę o fladze, a uczennice z klas IV wyrecytowały wiersz. W przedstawieniu zostały też uwzględnione ważne role zawodów, które prezentowały swoją rangę. Pod koniec uczennicę i Maj odwiedziła tajemnicza postać – Pokój. Gdy przedstawienie dobiegało końca, wszyscy obdarowali nas oklaskami. Mam nadzieję, że uczniowie naszej szkoły zapamiętają tą ciekawą lekcję historii, którą przygotowali uczniowie z klasy IV-VI naszej szkoły oraz z panią Iloną Karpińską , panią Małgorzatą Cieślińską, która zadbała o piękną dekorację.