Finał Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

31.01.2017r.w Opolu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, w którym reprezentowłam naszą szkołę. Do konkursu przygotowywała mnie pani Ilona Karpińska.

W wojewódzkim finale wzięło udział około 40 uczniów z całego województwa. Zadania były o różnym stopniu trudności, niektóre nie sprawiły mi kłopotu, a inne były trudne oraz podchwytliwe. Na początku bardzo się stresowałam, ale gdy zaczęłam wykonywać zadania z testu emocje opadły. Wyniki ukazały się kilka tygodni później. Uzyskałam 78% punktów możliwych do uzyskania oraz tytuł finalisty. Tylko 7% zabrakło mi do uzyskania miana laureata. Jestem z tego osiągniecia bardzo dumna. Dzięki konkursowi wiele się nauczyłam. Mam nadzieję, że ta wiedza zostanie mi do końca życia.

opr. Weronika Beerkl.VIa