Narty dzieciom 2017

Wycieczka odbyła się dnia 02.03.2017r. Udział wzięły prawie całe klasy V i VI. Zbiórka przed szkołą o godz. 7:20, a wyjechaliśmy o godz. 7:35. Przejeżdżaliśmy przez góry krętą drogą, tzw. serpentynami.

Znalezione obrazy dla zapytania narty dzieciom

Gdy dotarliśmy na miejsce, wypożyczyliśmy buty narciarskie, kask oraz oczywiście narty. Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy: dwie dla początkujących i jedna dla zaawansowanych.

Instruktorzy bardzo dokładnie tłumaczyli nam, co i jak mamy robić, do czego służą pewne przedmioty, jak się one nazywają. Wjeżdżaliśmy na górę na „talerzykowym” wyciągu, a także po specjalnej lince.

Wszyscy z 22 uczniów, którzy pierwszy raz w życiu mieli narty na nogach, osiągnęli umiejętność jazdy na nartach oraz korzystania z wyciągu narciarskiego.  Pięciu zaawansowanych uczniów szlifowało technikę jazdy na nartach.

Po trzech godzinach jazdy zeszliśmy do kawiarni. Była już przygotowana dla nas ciepła herbata i naleśniki na słodko. Bardzo nam smakowało. Gdy wreszcie odpoczęliśmy mieliśmy do wyboru: dalej zostać w kawiarni i odpoczywać, lub pół godziny jeszcze pojeździć. Następnie wróciliśmy do autokaru. W drodze do szkoły towarzyszył nam wesoły śpiew.

Wycieczka była wspaniała, z pewnością każdemu się podobało i chciałby to jeszcze raz powtórzyć.

Dawka nowej formy aktywności ruchowej – bezcenna !!!

Przygotowali: uczennica Zuzanna Płóciennik-Łapka i opiekun Dariusz Walichowski