Uczymy się demokracji i samorządności czyli przygotowania do wyborów Przewodniczącego Szkoły

Przewodniczący Szkoły to ważne i odpowiedzialne stanowisko. Osoba pełniąca tę funkcję musi posiadać pewne cechy takie jak np: rzetelność, odpowiedzialność, można jej zaufać i powierzyć różne zadania; powinna również być wzorem do naśladowania jeśli chodzi o zachowanie. Kto zdobędzie zaufanie uczniów w tym roku szkolnym, okaże się już niedługo, bo 28 września, kiedy to odbędą się szkolne wybory Przewodniczącego Szkoły.

Dzień ten jest bardzo ważny dla uczniów, gdyż wybierają spośród siebie osobę, która bedzie godnie reprezentować ich oraz szkołę. Lecz zanim do tego dojdzie, uczniowie chcący pełnić tę funkcję wraz z własnym komitetem muszą zebrać 30 podpisów uczniów popierających ich kandydaturę. Następnie zaprezentują się przed całą społecznością uczniowską, aby wszyscy zapoznali się z nimi oraz ich programami wyborczymi. Kolejnym etapem będzie kampania wyborczna trwająca 4 dni, podczas której kandydaci będą zachęcać swoich kolegów i koleżanki, aby na nich głosowali. Wtorek 27 września będzie dniem ciszy przedyworczej, a w środę nastąpią właściwe wybory.Tego dnia szyscy uczniowie wezmą udział w głosowaniu tajnym i demokratycznym, a nad przebiegiem wyboró będzie czuwała Szkolna Komisja Wyborcza.

Trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów i życzymy powodzenia!!!