Dzień Dziecka - Szkolne EURO 2016

Wspaniały dzień spędzili wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami z okazji wyczekiwanego przez dzieci święta Dnia Dziecka. Jak co roku, miał on miejsce na łambinowickim orliku, jednak tym razem związany był z obchodami Mistrzostw piłki nożnej Euro 2016.

Kilka tygodni wcześniej odbyło się losowanie, podczas którego klasy dowiedziały się, jakie kraje będą reprezentowały na naszym szkolnym Dniu Dziecka. Emocji było co niemiara!

Klasy pierwsze reprezentowały Polskę, a pozostałe:

IIa – Turcja

IIb – Francja

IIIa – Włochy

IIIb – Belgia

IVa – Hiszpania

IVb – Rosja

Va – Anglia

Vb – Niemcy

VIa – Irlandia

VIb – Czechy

Tego dnia uczniowie w barwach swojego kraju, z flagami, plakatami je opisującymi przemaszerowali przez Łambinowice, po czym w wesołych nastrojach dotarli na orlik.

Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i przedstawiły wspaniałe tańce, śpiewy i okrzyki w danych językach. Najwięcej emocji przyniósł konkurs tanców cheerleaderskich w wykonaniu klas IV – VI. Jury oceniało występy i w wyniku ich ocen najładniej zatańczyła klasa Va. Konkurs tanców był przerywnikiem do meczy piłki nożnej klas starszych. Były to rozgrywki międzyklasowe. Oto wyniki:

4a  0:4  4b

5a  2:0  5b

6a  1:0  6b

W trakcie trwania meczy uczniowie klas młodszych brali udział w wyścigach rzędów, mini-rozgrywkach piłki nożnej oraz w dwa ognie. Tu rówież emocji nie brakowało!

Był piękny, upalny dzień i aby nasi sportowcy nie opadli z sił Rada Rodziców przygotowała poczęstunek w postaci kiełbasy z bułką oraz napoje, słodycze i owoce. Bardzo dziękujemy!

Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni rozeszli się do domów.