Projekt „Szkoła wolna od DOPALACZY”

15.03.2016r. realizowaliśmy w szkole program profilaktyczny „Dopalacze kradną życie”. Pani Anita Stachowiak ze Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii  przeprowadziła zajęcia dla uczniów, grona pedagogicznego i rodziców.

„Smak życia , czyli debata o dopalaczach” – zajęcia dla uczniów klas VI.

Celem zajęć było dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat „dopalaczy”
i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, włączali się do dyskusji, odpowiadali na pytania prowadzącej.

„Dopalacze – STOP” – zajęcia dla grona pedagogicznego i rodziców.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość wzbogacenia swojego warsztatu wiedzy. Podczas programu omówiono najważniejsze zagadnienia dotyczące środków psychoaktywnych, zagrożeń związanych
z ich używaniem oraz sposoby interwencji na wypadek zaistnienia takiej sytuacji w szkole. Rodzicom przekazano konkretne wskazówki jak rozpoznać czy dziecko używa niedozwolonych środków oraz
co zrobić jak taka sytuacja ma miejsce.