LEKCJA MUZYKI NIE Z TEJ ZIEMI!

24.02.2016 roku (w środę) ok. godziny 9.00  uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami, udali się do sali „Pandora”. Tam odbył się koncert edukacyjny „Góralskie smyki” w wykonaniu zespołu muzycznego Trio Karpackie, w składzie: Joanna Gruszka, Józef Gruszka, Jacek Woźnica.

Artyści wykonali melodie polskie, słowackie, rosyjskie, ukraińskie, romskie i bałkańskie. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali góralskiego koncertu, a także wzięli udział w konkursie podsumowującym wiadomości, które usłyszeliśmy podczas spotkania. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawostek o altówce węgierskiej, skrzypcach, kontrabasie, a także o stroju góralskim.
Na koniec uczniowie wybrani przez panią Asię grali i tańczyli razem z zespołem. To była niepowtarzalna lekcja muzyki!

Anna Piwowarczyk, kl. VI a